Vítáme Vás na geoportále provozovaném resortem životního prostředí a zemědělství na Libereckém kraji. Můžete zde očekávat zejména mapové úlohy z oblasti životního prostředí, zemědělství a povodňové ochrany. Věnujeme se popularizaci těchto oblastí pro veřejnost a hledáme nové možnosti pro práci s mapou. Mapy a hry je nová výzva pro všechny formy práce s mapou - papírovou, elektronickou nebo její využití při outdoorových hrách.  Přehled námi tvořených a provozovaných stránek, portálů, map a her najdete zde: https://geoportal.kraj-lbc.cz/portaly 
 

« Zpět

Družicové snímky v mapách

Do projektu Lesní hospodářství byly přidána nová funkcionalita - analýza porovnáním družicových snímků. Na obrázku níže vidíte, jak může vypadat výsledek při porovnání 2 snímků s časovým odstupem 4 roky. Zde se projevily přípravy nových sjezdovek na Ještědu.

Jak na to?

  1. Najdu si zájmovou lokalitu a zde si území vyberu prostřednictvím uživatelské grafiky (ikona vlevo nahoře v mapovém oknu)
  2. Na záložce Družicové snímky  (vpravo pod stromem vrstev) - si vyberu dva snímky, oba si mohu zobrazit, aby se vyloučily "zamračené" snímky.
  3. Vyberu index k porovnání (info o indexex například zde) - v analýze výše byl použitý vegetační index NDVI
  4. Zaškrtnu okénko - Podle uživatelské grafiky, čím omezíme oblast výpočtu, aby netrval příliš dlouho.
  5. Dám spočítat
  6. K výsledku si mohu přidat například letecký snímek pro zpřesnění lokalizace, případně pro vizuální ověření výsledku letecké snímky z daných časových období (vyberu je "klasicky" zaškrtnutím vrstvy ze skupily Letecké snímky ve stromě vrstev.

Analýza družicových snímků je kromě projektu lesního hospodářství přidána do map na portále sucho.


MAPY KOLEM NÁS

Informace o akci MAPY KOLEM NÁS byly přesunuty na stránky našeho webu Atlas Libereckého kraje, který se na aktivity kolem vzdělávání specializuje. Vše o akci najdete zde: https://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas

 

MAPY KOLEM NÁS 2022

Budou se konat v termínu od 11.10 do 13. 10. 2022 opět v Krajské knihovně v Liberci

 

MAPY KOLEM NÁS 2021

MAPY KOLEM NÁS 2020

Akce je kvůli nastalým epidemiologickým podmínkám spojeným s COVID-19 zrušena. 

MAPY KOLEM NÁS 2019

  

A CO JSME MOHLI VIDĚT NA PŘEDCHOZÍCH ROČNÍCÍCH AKCE?

MAPY KOLEM NÁS 2018

MAPY KOLEM NÁS 2017

Od mapy k hernímu světu

 

  
Jsme partnery projektu pro tvorbu národní kartografické sítě