Vítáme Vás na geoportále provozovaném resortem životního prostředí a zemědělství na Libereckém kraji. Můžete zde očekávat zejména mapové úlohy z oblasti životního prostředí, zemědělství a povodňové ochrany. Věnujeme se popularizaci těchto oblastí pro veřejnost a hledáme nové možnosti pro práci s mapou. Mapy a hry je nová výzva pro všechny formy práce s mapou - papírovou, elektronickou nebo její využití při outdoorových hrách.  Přehled námi tvořených a provozovaných stránek, portálů, map a her najdete zde: https://geoportal.kraj-lbc.cz/portaly 
 

ODSTÁVKA SERVERŮ

Upozorňujeme, na plánovanou údržbu našich serverů. Po dobu údržby bude pozastavena veškerá editace dat a zakládání nových a úpravy starších účtů. Údržba začne 2.2.2022 od 9:00 a je plánována až do konce týdne, do 6.2.2022. Následný provoz bude zabezpečován z nového HW a SW prostředí, takže může docházet do odladění ke krátkodobým výpadkům. 

STROMY A ALEJE

Spouštíme novou mapovou aplikaci, věnovanou stromům a alejím v Libereckém kraji. Vzniká ve spolupráci s Krajskou správou silnic Libereckého kraje, příspěvkovou organizací, za pomoci agentury ARR. Najdete ji na stránce https://stromy.kraj-lbc.cz


Přednášky na letošních Mapách kolem nás

Jako pořadatelé akce Mapy kolem nás si Vás dovolujeme pozvat na letošní přednášky:


Mapy kolem nás 2021

Připravujeme pro vás již tradiční akci Mapy kolem nás v krásných prostorách Krajské vědecké knihovny v Liberci. Termín: 12. - 14. října 2021. Akci se věnujeme na samostatných stránkách: https://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas.  

OČKOMAPA

Velmi rádi pomáháme ve složité pandemické situaci zobrazením užitečných mapových dat https://geoportal.kraj-lbc.cz/ockovani. Zde aktuálně přehled praktických lékařů, kteří jsou registrováni k očkování proti COVID. Data budou aktualizována jednou týdně.

Přehled všech poskytovatelů zdravotní péče najdete v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb.


Přehled našich mapových aplikací

Víte, co vše pro vás z oblasti map připravujeme? Zde najdete malý přehled: https://geoportal.kraj-lbc.cz/portaly

KRÁL JE MRTEV, AŤ ŽIJE KRÁL

6.ročník akce Mapy kolem nás kvůli pandemii bohužel nevyšel, ale už tady máme termín a plány na ten další! Měl by se konat v termínu 12. - 14. října 2021 a jak jinak, v úžasných prostorech Krajské vědecké knihovny v Liberci. Tak si termín uložte do kalendáře, budeme se na vás těšit!


Zrušení akce Mapy kolem nás 2020

Vážení příznivci naší akce, s lítostí Vás musíme informovat, že kvůli nastalým epidemiologickým podmínkám spojeným s COVID-19 jsme nuceni akci Mapy kolem nás 2020, plánovanou na 13. - 15. října 2020, zrušit. V platnosti nadále zůstává fotovýstava JizerkyLove - Hory severu, distanční forma malování a připravujeme náhradní videopřednášky.

AKTUALITY

Školení práce s geoportálem

 

Śkolení připravujeme na míru, podle aktuálních požadavků. V nejbližší době nepřipravujeme další školení uživatelů
Před školením je nutné mít založen uživatelský účet. Postup vytvoření v manuálu.

PORTÁL SUCHO & RETENCE VODY

Spustili jsme mapový portál věnovaný problematice sucha a retence vody v Libereckém kraji.
Krátké prezentační video s ukázkami práce s portálem najdete zde   https://youtu.be/Wq5t3WBTk9g   Jedná se o přípravnou fázi projektu zaměřenou na sběr dostupných dat.


AKTUALIZACE DAT

Byla provedena aktualizace vrstvy lesů. V projektu lesy (kategorizace lesů) a v projektu podkladů ÚAP. Data poskytl ÚHUL. (4.3.2020, ká)

Aktualizace dat

Byla dokončena aktualizace dat katastru nemovitostí  k 22.1.2020:

  • grafické soubory pro k.ú. s DKM, KMD (nově dopracována část k.ú. Cvikov a Horní Branná)
  • databáze aplikace Evidence nemovitostí EN
  • databáze definičních bodů parcel
Pozor! Tato data již neobsahují žádné údaje o vlastnících parcel s výjimkou IČ organizace. Z tohoto důvodu nadále v aplikaci EN nenaleznete žádné údaje o vlastnících (žádná jména, názvy, natož adresy, RČ), tím pádem nelze pro vyhledávání parcel použít jméno/název vlastníka. Naproti tomu zůstává plnohodnotná informace u mapové vrstvy Katastr nemovitostí/Přehled vlastnictví vybraných organizací.
 
Nově také bylo odstraněno zobrazení doprovodných informací k vodovodním a kanalizačním sítím pro veřejnost v mapové aplikaci Plán rozvoje vodovodů a kanalizací LK https://prvk.kraj-lbc.cz/mapa. Informace budou nadále dostupné jen přihlášeným uživatelům s příslušným oprávněním.

DOČASNÉ OMEZENÍ FUNKČNOSTI

Prosíme uživatele o trpělivost. Z důvodu zvýšení bezpečnosti proti kybernetickým útokům na našich serverech probíhají od 1.10. 2019 do odvolání úpravy systémů.

MAPY KOLEM NÁS 2019

Připravujeme pro vás již tradiční akci Mapy kolem nás v krásných prostorách Krajské vědecké knihovny v Liberci. Termín: 15. - 17.října 2019. Akci se věnujeme na samostatných stránkách: https://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas.  


ZNOVUZPROVOZNĚNÝ VÝDEJNÍ PORTÁL

Od 25.7.2019 je opět v provozu výdejní portál pro poskytování geografických dat odboru životního prostředí a zemědělství. Najdete ho na adrese https://geoportal.kraj-lbc.cz/vydej/. Bude třeba, aby si správci územně analytických dat z ORP vytvořili na geoportále účty, aby mohli stahovat data pro potřeby agend ÚAP. Na výdej data navazuje mapová úloha https://geoportal.kraj-lbc.cz/uap, která vizualizuje aktuální obsah poskytovaných dat.

Aktualizace dat katastru

Dne 24. 7. 2019 byla provedena aktualizace dat katastru nemovitostí (stav k 9.7.2019):
  • grafické soubory pro k.ú. s DKM, KMD (nově dokončena k.ú. Všeň a Jítrava)
  • databáze aplikace EN
  • databáze definičních bodů parcel

Tato data již neobsahují žádné údaje o vlastnících parcel s výjimkou IČ organizace. Z tohoto důvodu nadále v interní aplikaci EN nenaleznete žádné údaje o vlastnících a nelze pro vyhledávání parcel použít jméno/název vlastníka. Naproti tomu zůstává plnohodnotná informace u mapové vrstvy Katastr nemovitostí/Přehled vlastnictví vybraných organizací.


ODSTÁVKA APLIKACÍ

Během pondělního odpoledne dne 20.5.2019 od 14:00 – 17:00 je naplánována odstávka geoportálu https://geoportal.kraj-lbc.cz/ a povodňového portálu https://povodnovyportal.kraj-lbc.cz/ z důvodu provedení nutných aktualizací systému. Děkujeme všech uživatelům na trpělivost.

Dočasné vypnutí aplikace pro výdej dat

Z důvodu přechodu na novou serverovou technologii dočasně ukončujeme činnost Výdejního portálu dat, který byl od roku 2005 dostupný na adrese http://maps.kraj-lbc.cz/vydej/. O zprovoznění nové verze výdeje dat Vás budeme informovat na stránce https://geoportal.kraj-lbc.cz/data-a-sluzby

Uživatelské účty

S ohledem na požadovanou úroveň kybernetické bezpečnosti jsou na geoportále https://geoportal.kraj-lbc.cz/  i povodňovém portále https://povodnovyportal.kraj-lbc.cz/nastaveny minimální požadavky na úroveň přístupového hesla:

  • minimálně 8 znaků, z toho alespoň jeden malý znak a jedna číslice
  • expiraci hesla po 6 měsících

Protože od založení prvních účtů už 6 měsíců uplynulo, některé účty budou nefukční. Prosím, pošlete mailem přihlašovací jméno (většinou služební email) a návrh nového hesla dle výše uvedených požadavků. Heslo si pak můžete (měli byste) změnit kliknutím na přihlašovací účet.


Přechod na protokol HTTPS

Během dopoledne 3.1.2019 (ve čtvrtek) budeme převádět geoportál na chráněný protokol https. Není vyloučena dočasná nefunkčnost portálu. Prosíme uživatele o trpělivost. Výhledově bude tedy mít geoportál adresu https://geoportal.kraj-lbc.cz/ . Z původní adresy bude na novou automaticky přesměrován.

Je zobrazeno 1 - 20 položek z celkového počtu 96.
Položek na stránku 20
  5

MAPY KOLEM NÁS

Informace o akci MAPY KOLEM NÁS byly přesunuty na stránky našeho webu Atlas Libereckého kraje, který se na aktivity kolem vzdělávání specializuje: http://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas

 

MAPY KOLEM NÁS 2022

Budou se konat v termínu od 11.10 do 13. 10. 2022 opět v Krajské knihovně v Liberci

 

MAPY KOLEM NÁS 2021

MAPY KOLEM NÁS 2020

Akce je kvůli nastalým epidemiologickým podmínkám spojeným s COVID-19 zrušena. 

MAPY KOLEM NÁS 2019

  

A CO JSME MOHLI VIDĚT NA PŘEDCHOZÍCH ROČNÍCÍCH AKCE?

MAPY KOLEM NÁS 2018

MAPY KOLEM NÁS 2017

Od mapy k hernímu světu

 

  
Jsme partnery projektu pro tvorbu národní kartografické sítě