Vítáme Vás na geoportále provozovaném resortem životního prostředí a zemědělství na Libereckém kraji. Můžete zde očekávat zejména mapové úlohy z oblasti životního prostředí, zemědělství a povodňové ochrany. Věnujeme se popularizaci těchto oblastí pro veřejnost a hledáme nové možnosti pro práci s mapou. Mapy a hry je nová výzva pro všechny formy práce s mapou - papírovou, elektronickou nebo její využití při outdoorových hrách.
 

Nové sférické fotografie

Na připravované prostory Oblastní galerie Liberec (a jiné sférické fotografie) se můžete podívat  zde na geoportále:

http://geoportal.kraj-lbc.cz/sfericke-fotografie

Informace o povodňových situacích

povodeň červen 2013

Všechny informace o červnové povodni v kraji zveřejňujeme prostřednictvím Povodňového portálu Libereckého kraje a jeho příslušné facebookové stránky. Své názory, postřehy a informace můžete zveřejňovat také prostřednictvím FB Libereckého kraje nebo přímo FB hejtmana.


O Dnech GIS v Liberci píšou americká média!

Dny GIS zaznamenaly velký úspěch. Jako o jedinečné akci o nich informuje obsáhle odborný geografický měsíčník Arc Watch. Přečtěte si:

http://www.esri.com/esri-news/arcwatch/0213/students-celebrate-gis-day-in-unique-ways


Mapová aplikace ČGS Registr ložisek a těžební činnosti

Přidán registr ložisek a těžební činnosti na území Libereckého kraje zpracovaný Českou geologickou službou Praha na podporu Regionální surovinové politiky Libereckého kraje. Registr obsahuje přehled všech ložisek nerostných surovin nacházejících se na území kraje, umožňuje vyhledávání ložisek podle katastrálních území, obcí, druhu suroviny, chráněných ložiskových území, dobývacích prostorů,  stavu využití ložiska a dalších atributů. Více s sekci Tématické mapy.


Nové mapové aplikace na geoportále!

mapové aplikace

Byly přidány odkazy na stávající mapové aplikace přepracované pro technologii geoportálu (například lesní a vodní hospodářství...). Podívejte se na přehled. Byly zpracovány nové mapové aplikace - například evidence rizikových objektů v kraji. Aplikace jsou průběžně doplňovány dalšími daty.


Je zobrazeno 81 - 85 položek z celkového počtu 85.
Položek na stránku 20
  5

MAPY KOLEM NÁS

Informace o akci MAPY KOLEM NÁS byly přesunuty na stránky našeho webu Atlas Libereckého kraje, který se na aktivity kolem vzdělávání specializuje: 
http://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas

MAPY KOLEM NÁS 2019

  

A CO JSME MOHLI VIDĚT NA PŘEDCHOZÍCH ROČNÍCÍCH AKCE?

MAPY KOLEM NÁS 2018

 

MAPY KOLEM NÁS 2017

Od mapy k hernímu světu

 

 

  
Jsme partnery projektu pro tvorbu národní kartografické sítě