Vítáme Vás na geoportále provozovaném resortem životního prostředí a zemědělství na Libereckém kraji. Můžete zde očekávat zejména mapové úlohy z oblasti životního prostředí, zemědělství a povodňové ochrany. Věnujeme se popularizaci těchto oblastí pro veřejnost a hledáme nové možnosti pro práci s mapou. Mapy a hry je nová výzva pro všechny formy práce s mapou - papírovou, elektronickou nebo její využití při outdoorových hrách.
 

Dny GIS Liberec se blíží!

Letošní Dny GIS Liberec se budou konat v termínu 19. až 21. 11. 2014 opět v Krajské knihovně. Geoportál odboru životního prostředí a zemědělství bude zastoupen 4 stanovišti:

  • Mapa vůní (osvědčená expozice ve spolupráci se ZOO Liberec)
  • Tierra Demonical (nová desková mapová hra)
  • Udělej si geohru (včetně aktivní tvorby nové geohry během výstavy)
  • Virtuální toulky 3D prostorem (nová připravovaná 3D modelace centra Liberce, v lepší případě přizpůsobená i pro „virtuální" brýle Oculus Rift)

Dále zajištujeme večerní přednášku o světe Google (středa v 17:00, přednáší Jaroslav Bengl z Vývojového centrum Google, Curich)


PŘIJĎTE SE PODÍVAT NA PRÁCI S DRONY

V poslední době se setkáváme v běžném denním životě s bezpilotními leteckými prostředky (drony), které už dávno neslouží pouze pro vojenské účely, ale teprve v komerční sféře se ukazují možnosti využití kdekoliv kolem nás. Využívají se pro podrobné mapování prostoru kolem nás, včetně nových možností, které dosud nebyly možné, až po záchranu lidských životů při krizových událostech... Jedním z průkopníků komplexního komerčního využití je česká firma UPVISION. Přijďte se podívat na jejich ukázku bezpilotního leteckého prostředku ve vzduchu a zjistit, jak s ním může být prováděno např. mapování ve vysokém obrazovém rozlišení.

Ukázky se budou konat v rámci Dnů GIS Liberec ve čtvrtek 20. listopadu 2014 mezi 10 a 17 hodinou před budovou knihovny. V případě nepříznivého počasí bude ukázkové lety přesunuty na pátek 21. listopadu.


ÚPRAVY NA GEOPORTÁLE

Upozorňujeme, že v týdnu od 13. 10. 2014 do 17. 10. 2014 budou za provozu probíhat úpravy funkčnosti geoportálu, které mohou vést ke krátkodobým výpadkům. Zejména by měly být odstraněny problémy v vyhledáváním a přeskokem do jiné mapové kompozice, dotazování do mapy, opravy tisků, český překlad obslužných dialogů, permalinky a uložení mapové kompozice. Děkujeme za trpělivost!

Dny GIS Liberec 2014

Program už se tvoří a termín je znám. Poznamenejte si, prosím: 19. až 21. listopadu 2014, opět v krásných prostorách Krajské vědecké knihovny. 


Nové sférické fotografie

Na připravované prostory Oblastní galerie Liberec (a jiné sférické fotografie) se můžete podívat  zde na geoportále:

http://geoportal.kraj-lbc.cz/sfericke-fotografie

Informace o povodňových situacích

povodeň červen 2013

Všechny informace o červnové povodni v kraji zveřejňujeme prostřednictvím Povodňového portálu Libereckého kraje a jeho příslušné facebookové stránky. Své názory, postřehy a informace můžete zveřejňovat také prostřednictvím FB Libereckého kraje nebo přímo FB hejtmana.


O Dnech GIS v Liberci píšou americká média!

Dny GIS zaznamenaly velký úspěch. Jako o jedinečné akci o nich informuje obsáhle odborný geografický měsíčník Arc Watch. Přečtěte si:

http://www.esri.com/esri-news/arcwatch/0213/students-celebrate-gis-day-in-unique-ways


Mapová aplikace ČGS Registr ložisek a těžební činnosti

Přidán registr ložisek a těžební činnosti na území Libereckého kraje zpracovaný Českou geologickou službou Praha na podporu Regionální surovinové politiky Libereckého kraje. Registr obsahuje přehled všech ložisek nerostných surovin nacházejících se na území kraje, umožňuje vyhledávání ložisek podle katastrálních území, obcí, druhu suroviny, chráněných ložiskových území, dobývacích prostorů,  stavu využití ložiska a dalších atributů. Více s sekci Tématické mapy.


Nové mapové aplikace na geoportále!

mapové aplikace

Byly přidány odkazy na stávající mapové aplikace přepracované pro technologii geoportálu (například lesní a vodní hospodářství...). Podívejte se na přehled. Byly zpracovány nové mapové aplikace - například evidence rizikových objektů v kraji. Aplikace jsou průběžně doplňovány dalšími daty.


Je zobrazeno 81 - 89 položek z celkového počtu 89.
Položek na stránku 20
  5

MAPY KOLEM NÁS

Informace o akci MAPY KOLEM NÁS byly přesunuty na stránky našeho webu Atlas Libereckého kraje, který se na aktivity kolem vzdělávání specializuje: 
http://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas

MAPY KOLEM NÁS 2020

Akce je kvůli nastalým epidemiologickým podmínkám spojeným s COVID-19 zrušena. Více info zde: https://atlas.kraj-lbc.cz/mapy-kolem-nas 

MAPY KOLEM NÁS 2019

  

A CO JSME MOHLI VIDĚT NA PŘEDCHOZÍCH ROČNÍCÍCH AKCE?

MAPY KOLEM NÁS 2018

 

MAPY KOLEM NÁS 2017

Od mapy k hernímu světu

 

 

  
Jsme partnery projektu pro tvorbu národní kartografické sítě