Tierra DemonicalTierra Demonical je desková hra se vzdělávacím rozměrem v oblasti kartografie. Využívá mechanizmů moderních deskových her, které jsou přizpůsobeny použití hry na prezentacích, odborných konferencích i akcích pro veřejnost.
Herní plán tvoří stylizovaná reálná mapa. Pohyb je řešen originálním způsobem pomocí vrstevnic a cest, tak aby nebylo nutné do mapy zanášet umělé prvky například v podobě políček. Hru je možné buď hrát v plné příběhové podobě nebo si jen vyzkoušet její úkolovou část, která souvisí s geografií. 

Příběh Tierra Demonical

Mohlo by se zdá, že krásná přírodní oblast přitahuje pozor jen zážitkuchtivých turistů a výletníků. Jak se ale zdá, míří do této oblasti i skupina démonů, kteří by rádi schvátili duše nebožáků toulajících se krajinou.
 
Do napadeného kraje se vypravila skupina agentů vycvičených k boji s paranormálními jevy. Jejich prioritou je neutralizovat nebezpečí předtím, než propukne panika. Protože na paranormální jevy žádný soudný člověk nevěří, není možné oblast zajistit a zabránit tak návštěvníkům courat se v exponované oblasti. Agenti si tedy musí poradit jak se záhrobními a démonickými silami, tak i s neopatrnými turisty, jejichž bezpečí musí zajistit. Pokud možno nepozorovaně.
 
Bohužel výsadek do oblasti se úplně nezdařil. Agenti jsou rozesetí po všech čertech. Podobně jako bedny s vybavením. Do čeho se agenti pustí? Zachraňovat nevěřící Tomáše, Petry a Lucie? Vymítat ďábla z nedaleké kapličky? Nebo se nejdříve pustit do hledání svých speciálních pomůcek, které jim mohou pomoci? To už záleží jen na nich!

dnygis2014_tierra demonical

dnygis2014_tierra demonical

tierra demonical poster

Poster představující deskovou mapovou hru Tierra Demonical autorů Aleš Matas a Irena Košková získal 
na Konferenci GIS ESRI v ČR 2014   1. místo v hodnocení návštěvníků